Тиждень освітньої галузі «Початкова школа»

     Про освіту говорять, що вона формує образ людини. 
 У північних народів є простий і мудрий афоризм: «Якщо подарувати людині одну рибину, вона буде ситою один день. Якщо подарувати дві, буде ситою два дні. А якщо навчити людину ловити рибу, вона буде ситою все життя». Так і в навчанні. Мета сучасної школи і родини – підготовка дитини не до окремого уроку «на завтра», не для високої оцінки, а виховання її як особистості, яка здатна навчатися продовж життя, відчувати цінність знань, свідомо прагнути ставати все кращою. А для цього необхідно виховувати допитливість і працелюбність як основні риси особистості, привчати дітей до організованого, систематичного здобуття знань, яке вимагає розвинених розумових, фізичних і вольових зусиль.
 Також незамінним джерелом виховання є залучення молодших школярів до естетичних переживань: милування світом природи, красою мистецтва, красою людських стосунків. 
  Як відомо, запровадження у навчальному процесі особистісного підходу вимагає сьогодні від вчителя початкових класів зміни стилю впливу на учня, прямуючи від ролі авторитарного керівника та носія інформації до ролі консультанта, помічника школярів у їхній навчально – пізнавальній діяльності. Правильно організована діяльність учнів сформує у них стійкий інтерес, надасть можливість застосовувати набуті знання та отримати нові навички колективної співпраці та особистої рефлексії. 
 Учителі початкових класів, викладають предмети різних напрямків, тому мають благодатний матеріал для організації різних видів колективної роботи, що й демонструють при проведенні заходів тижня галузі «Початкова школа»
 Тиждень освітньої галузі «Початкова школа» проводився з 21.02.2010 року по 24.02.2010 року згідно плану під гаслом: «Повіримо у свої сили, у свою здатність самостійно покращити життя! Почнемо з малого – зі «свого будинку», де проходить наше життя!»
 Головна мета заходів тижню початкових класів – врахувати особистість дитини та зробити справжнє свято для дітей, їхніх батьків, створити атмосферу радості та насолоди від творчості учнів.
 Відкриття тижня початкових класів розпочалося 
 
• виставкою малюнків та проробок учнів 1-2 класів з теми «Подорож казковим містом».
 
• конкурсом проектів для учнів 3-4 класів «З чого починається Батьківщина».

    … Любіть Україну у сні й наяву,
           Вишневу свою Україну …
                            В.Сосюра

 Кожна нація й народ створили десятки тисяч спів. Одні з них звучать вагомо і живуть довго. Інші з часом стираються і щезають з людської пам’яті. Але є слова, які можуть зникнути лише тоді, коли зникне сам народ, що створив їх. До таких належить прекрасне і просте слово - Батьківщина. «Воно вічне, як вічний народ», - писав Василь Симоненко. 
Батьківщина … Для кожного у цьому слові свій зміст. Для одних – це вся країна, для других – рідне місто чи селище, в якому народився і виріс, для третіх – це батьківське подвір’я.
 Батьківщина … Скільки ж у ній усього! Вона починається з батьківського слова – простого, доброго, мудрого, а далі … далі так усього багато.
Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій мальовничій землі – у нашій славній Україні.
   Батьківщина – що вона для мене значить можна дізнатися з дитячих творчих проектів.
  Учні 4-В класу:
Любов до Батьківщини починається з любові до рідної хати, стежки дитинства, до мудрості народної казки.
Як і для кожного з нас, для мене – це місто, де я народилася і живу, де живуть мої батьки.
Батьківщина – це рідний дім, де на мене чекають завжди з любов'ю; це місце, до якого завжди повертаюся, де б не була.
Це все, що мене оточує: і небо, і зорі, і ліси, і поля, люди, те, що підтримує нас у час негоди, дає сили все пережити.
Анастасія Банєва
   Моя Батьківщина
 У кожної людини є своя батьківщина – це місце, де вона народилася, де її оточують рідні, друзі, дерево, травинка, схід і захід сонця. Тут є і дитячий садок, школа, - усе рідне.
Моя Батьківщина – це Україна, велика європейська держава з багатовіковою історією. Я дуже пишаюся тим, що тут народився. Коли я виросту, разом зі своїми друзями буду працювати на благо своєї країни, щоб поруч зі мною жили красиві і щасливі люди.
Дмитро Кузьменко
 
 З чого починається Батьківщина
 З чого починається Батьківщина? Я вважаю, що Батьківщина починається з колискової, яку співає мати своїй дитині, з подвір’я, де дитина зростає і знайомиться з навколишнім світом. А ще Батьківщина починається зі школи, де діти розкрили буквар,вперше дізнаються про свою країну, де вони заводять друзів. Ми знайомимось з Батьківщиною, коли їдемо за місто, ходимо по лісу, сидимо біля вогнища і співаємо пісні, наприклад, :
 С чего начинается Родина?  
 С картинки в твоём букваре.
 С хороших и верных товарищей,
 Живущих в соседнем дворе.
 А может она начинается
 С той песни, что пела нам мать…  
 Анна Волохіна

 

 

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17
Харківської міської  ради Харківської  області
Copyright © 2009
 sch17@kharkivosvita.net.ua

 

Rated by MyTOP Погода в Харкові » Україна