Запрошуємо до нашого музею "БОЙОВОЇ СЛАВИ"

  У кожної держави, кожного народу є дати й події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті та національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою була й вічно буде Перемога у Великій Вітчизняній війні.
 

Уся інформація в музеї поділена на дві частини – це загальні відомості про війну та матеріали, які стосуються безпосередньо міста Харкова з 1941 по 1943 рр. Окремим блоком наведена інформація про Афганську війну, у якій брали участь і випускники нашої школи.
 
 Велика Вітчизняна війни (1941—1945pp.) — визвольна війна радянського народу проти фашистської Німеччини та її союзників (Угорщина, Італія, Румунія, Фінляндія). Підготовку до нападу на СРСР Німеччина почала в 1940 р. (план «Барбаросса»). Разом з європейськими союзниками Німеччина зосередила для нападу на СРСР 191,5 дивізії; сили противника нараховували 5,5 млн. людей, близько 4,3 тис. танків і штурмових знарядь, 47,2 тис. гармат і мінометів, близько 5 тис. бойових літаків, 192 кораблі. Німеччина планувала провести проти СРСР «блискавичну війну» («бліцкриг»). Кінцевою метою операцій, зазначалось у плані «Барбаросса», відмежування від азіатської Росії по загальній лінії Архангельськ – Волга.
 
 Зранку 22 червня 1941 року після артилерійської та авіаційної підготовки німецькі війська перейшли кордони СРСР. Того ж дня війну СРСР оголосила Італія (італійські війська почали бойові дії 20 червня) і Румунія. 23 червня — Словакія.
 23 червня була створена Ставка Головного Командування (з 8 серпня Ставка Верховного Головнокомандування) на чолі з І. В. Сталіним, який із 8 серпня став також Верховним Головнокомандуючим. 30 червня був створений Державний Комітет Оборони (ДКО). З червня почалося формування народного ополчення.
 10 серпня ДКО видав постанову по мобілізацію військовозобов’язаних 1890—1904 років народження та призовників 1922—1923 років народження. У цілому на кінець 1941 року було мобілізовано понад 14 млн. осіб.
 У той час німецькі війська захопили стратегічну ініціативу в повітрі та на землі. На кінець 1941 року Червона армія втратила вбитими й пораненими 850 тис. осіб. У полон потрапило близько 1 млн. осіб.
Після літнього наступу вермахту 1942 року німецькі війська вийшли на Волгу й Кавказ, окупувавши значну частину радянської території та позбавивши СРСР переваги в людських і матеріальних ресурсах.
  Поступово Червона армія почала витісняти німців із території СРСР, почавши з відчутних ударів у битві під Сталінградом і на Курській дузі. Після операції «Багратіон» у Білорусі Червона армія завоювала стратегічну ініціативу до кінця війни. До лютого 1945 р. радянські війська досягли кордонів Німеччини й у квітні 1945 р. ввійшли в Берлін.
 Перемогу у війні ми святкуємо 9 травня 1945 року. У цей день була підписана капітуляції Німеччини за московським часом (у Європі ще був день 8 травня). 
 У багатьох містах Радянського Союзу було споруджено пам'ятники та меморіальні комплекси Великій Вітчизняній Війні. Зокрема серед найбільших в Україні - Національний музей історії Великої Вітчизняної війни з пам'ятником «Батьківщина-мати» та Могила невідомого солдата в Києві, Меморіал героїчної оборони Одеси, Аджимушкайські каменярні, Монумент Слави у Львові та інші.
 
 Харківщина та місто Харків мали велике політичне, економічне і воєнно-стратегічне значення та посідали у воєнних планах Гітлера значне місце. Він називав його „замком, який зачиняє український простір”. Харків, як важливий залізничний вузол, був тісно пов’язаний із багатьма економічними районами. Через місто пролягали шляхи на Донбас і Кавказ.
Наприкінці вересня 1941 року становище на південному фланзі ставало ще складнішим. Війська загарбників мали перевагу в силі, у зброї та в техніці. Фашисти захопили Правобережну і значну частину Лівобережної України та вийшли на підступи до Харкова.
 До оборони почали готуватися всі: хто міг тримати лопату в руках – рили протитанкові рови, траншеї, установлювали загородження. На оборонних земляних роботах працювало близько 350 тис. чоловік. За ініціативою трудящих нашого краю почалося збирання коштів у Фонд оборони.  Харків’яни внесли до Фонду близько 100 млн.крб. Але, незважаючи на це та на напруження всіх сил народу, війська Червоної армії почали відступати. П’ять діб стримували наші війська ворога. Але фашисти, маючи перевагу в живій силі та озброєнні, 24 жовтня 1941 року вдерлися в місто Харків.
 
 Вуличні бої в Харкові, 25 жовтня 1941 року.
Жах охопив місто. Окупанти вбивали без суду та слідства, грабували.
 
 Люди вмирали не тільки від страшних знущань, але й від голоду та хвороб. Тільки в 1942р. у Харкові померло 22 708 мешканців ( з них - 13 749 від голоду). Загалом загинуло близько 200 тис. людей. На каторжні роботи в Німеччину вивезено близько 300 тис. юнаків і дівчат.
 Багато людей загинуло в концтаборах, яких у Харківській області налічувалося 22 - більше, ніж у будь-якій області України. У таборах було встановлено нестерпний режим - катування голодом, пораненим не подавали ніякої медичної допомоги. Доля радянських військовополонених стала трагедією великого масштабу.
 Дуже трагічною стала доля єврейського населення Харківщини. Для них було створено окреме місце проживання від всього міста. Туди було переселено 16 тис. осіб. Більшість із них була страчена в Дробицькому Яру. На місці колишнього гетто в 1992 році було встановлено Стіну Суму.
  
 Пам’ятник жертвам Голокосту в Харкові, Дробицький яр.
 На окупованій території було введено примусову трудову повинність. Для цивільного населення, зайнятого на примусових роботах, застосовується режим, установлений для військовополонених: 12-,14- і навіть 16-годинний робочий день, незважаючи на вік, стать, стан здоров'я, дуже низька заробітна платя, голодні пайки, тяжкі умови праці. Найстрашнішим наслідком економічної політики окупантів був масовий голод.
 З початком окупаційного режиму харків'яни підтягалися вивезенню на роботи в Німеччину. На примусові роботи вивозилося населення не тільки Харкова, а й міст і сіл Харківської області. Усього з Харкова й області окупанти вивезли до Німеччини 167 тисяч людей.
 Унаслідок окупації та воєнних дій Харківщина зазнала великих збитків. Місто й села були перетворені на руїни. Гітлерівці пограбували і зруйнували 500 підприємств союзної, республіканської та місцевої промисловості, електростанції, залізничний транспорт. Було вивезено в Німеччину 230 тис. тонн зерна, сотні тисяч голів продуктивної худоби, електротехнічне устаткування, верстати, трактори.
  
 Таким залишили Харків німецько-фашистські загарбники. Вул. Сумська, напроти пам’ятника Т.Шевченкові наша рідна «Пиріжкова».
  
 точка зйомки 43. пл. Тевелєва (Радянської України з 1975р., пл. Конституції зараз) 1942р. На задньому плані - готель "Червоний", який було побудовано на місці Миколаївського собору і знищено під час боїв за Харків.
  
 Харків’яни пам’ятають тих, хто боровся за визволення міста й вшановують імена героїв, залишаючи їх навічно в назвах своїх вулиць.
 Під час першого визволення Харкова відзначився 227-ий стрілецький полк 183-ої дивізії під командуванням майора Є.Б.Ахсарова зайняв тодішній висілок Харкова - Олексіївку. Сьогодні одна з вулиць цього району названа на його честь. 
 У важких боях за Харків разом з радянськими воїнами відважно боролися з фашистськими загарбниками воїни Першого Окремого чехословацького батальйону під командуванням полковника Людвіка Свободи, який після війни став Президентом Чехословацької Соціалістичної Республіки. Більше тижня, починаючи з 8 березня 1943 р., цей батальйон тримав героїчну оборону на річці Мжі в районі села Соколове Зміївського району Харківської області проти наступальних частин гітлерівської дивізії «Мертва голова». Командирові 1-ої роти цього батальйону Отакару Ярошу, який загинув під час боїв, за виявлений у них героїзм було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Імена Людвіка Свободи та Отакара Яроша увічнені в назвах вулиць міста.
 Далеко за межами СРСР став відомий подвиг 25 гвардійців під командуванням лейтенанта Петра Миколайовича Широніна, які обороняли залізничний переїзд біля Таранівки. Бійці відбили численні атаки фашистської піхоти з танками, бронемашинами, самохідними гарматами, знищили 13 ворожих танків і бронемашин, дві самохідних гармати, 6 бронетранспортерів, вивели з ладу понад 100 гітлерівських солдатів. Із 25 воїнів лише п’ять, у тому числі й командир взводу Широнін, залишилися живими. Усім 25 захисникам переїзду присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Сьогодні вул. Гвардійців Широнинців перетинає Салтівський жилой масив від Північної Салтівки до Немишлі.
Вулиця Ново-Продольна, що пов’язує вул.Сумську та район Павлового Поля, у 1968 році була перейменована на вулицю Дерев’янка. Герой Радянського Союзу, командир взводу протитанкових гармат, молодший лейтенант А. А. Дерев’янка загинув 20 серпня 1943 року під час другого визволення Харкова.
 У районі Нових Будинків проходить вулиця Харківських Дивізій, яка отримала цю назву на честь 89-ї гвардейської Бєлгородської стрелецької дивізії, 252-ї стрілкової дивізії, 84-ї стрілкової дивізії, 299-ї стрілкової дивізії, 116-ї стрілкової дивізії, 375-ї стрілкової дивізії, 183-ї стрілкової дивізії, 15-ї гвардейської стрілкової дивізії, 28-ї гвардейської стрілкової дивізії, 93-ї гвардейської стрілкової дивізії.  На честь воїнів-визволителів на початку вулиці встановлена пам’ятна стела скульптора С. Я. Якубовича.
 Сьогодення клубу «Червона гвоздика»
 Клуб «Червона гвоздика» створено в 1980 р. Керівник – учитель історії Алейнікова Тетяна Тихонівна, з 2009 року – Литвиненко Ірина Валеріївна.
 Девіз клубу:
«Весь под ногами шар земной.
Живу, дышу, пою,
Но в памяти всегда со мной погибшие в бою»

 У ході операції «Пам’ять» узято на облік 728 ветеранів бойових дій, які мешкали на той час у 522 мікрорайоні та в с.Велика Данилівка. Здійснено 26 походів місцями бойових дій на Харківщині:
- Харків – Соколово;
- Харків – Ізюм;
- Харків – Тараново;
- Харків – Жихар та інш.
 У 1984 р. у школі відкрито Музей Бойової Слави. Зібрано 526 експонатів для музею: документи, особисті речі ветеранів, нагороди, зброя. 
 Традиції клубу «Червона гвоздика»:
- щорічна операція «Пам’ять»;
- привітання ветеранів зі святами;
- мітинг до Дня Перемоги з участю ветеранів війни;
-заочні подорожі по місцях бойових дій;
- уроки Мужності.
 

 

Коментарії

صيانة يونيفرسال

تواصل مع خدمة عملائنا للتمتع بأفضل خدمات الصيانة المتخصصة على مدار الساعة عبر موقعنا الرسمى :
رقم صيانة يونيفرسال بوتاجازات القاهرة ، مركز صيانة غسالات يونيفرسال الجيزة ، صيانة يونيفرسال الاسكندرية مدينة نصر، صيانة بوتاجازات يونيفرسال الاسكندرية ، صيانة غسالات يونيفرسال المنصورة، خدمة عملاء يونيفرسال الخط الساخن الشرقية، رقم صيانة يونيفرسال المنوفية، صيانة غسالات يونيفرسال السويس

صيانة فريش

استمتع مع التوكيل المعتمد بأفضل خدمات الصيانة المتخصصة على مدار الساعة عبر موقعنا الرسمى :
مركز صيانة فريش مصر الجديدة، خدمة عملاء فريش للغسالات مدينة نصر، صيانة غسالات فريش الجيزة

صيانة وايت بوينت

استمتع مع التوكيل المعتمد بأفضل خدمات الصيانة المتخصصة على مدار الساعة عبر موقعنا الرسمى :
مركز صيانة وايت بوينت العبد القاهرة، رقم صيانة وايت بوينت العبد الجيزة، صيانة غسالات وايت بوينت العبد مدينة نصر

صيانة كريازى

يمكنكم التمتع بأفضل الخدمات المميزة التي تقدمها لكم افضل و اهم الفرق المتخصصة التي تعمل لدينا عبر
صيانة ديب فريزر كريازى القاهرة، مراكز صيانة كريازى بالمحافظات ، صيانة غسالات كريازى الجيزة

صيانة اريستون

يمتلك عنوان توكيل اريستون فى مصر من هم علي درجة رفيعة من المهارة للقيام بكافة عمليات الصيانة المعتمدة مع تقديم ضمان متجدد ويمكنك التواصل معهم عبر مواقعنا التالية :
توكيل صيانة اريستون مصر القاهرة، صيانة اريستون مصر ، صيانة غسالات اريستون مدينة نصر

رقم صيانة توشيبا العربى

نضمن لكم حصولكم علي صيانة مجانية في حالة وقوع اي من الاعطال المفاجئة بأجهزتكم الكهربائية فقط تواصلوا معنا من خلال مواقعنا التالية :
صيانة توشيبا العربى القاهرة، رقم صيانة توشيبا العربى الجيزة ، مركز صيانة توشيبا العربى مدينة نصر ، صيانة توشيبا الاسكندرية ، صيانة ديب فريزر توشيبا المنصورة ، رقم صيانة توشيبا الشرقية ، صيانة توشيبا المنوفية

repair services

صيانة ميكروويف جاك

صيانة ميكروويف كينوود

صيانة ميكروويف هيونداى

صيانة ميكروويف زانوسى

صيانة ميكروويف كايرا

صيانة ميكروويف فريش

صيانة ميكروويف وايت بوينت

صيانة ميكروويف وايت ويل

صيانة ميكروويف بلاك اند ديكر

صيانة ميكروويف ويرلبول

صيانة ميكروويف سمارت

صيانة ميكروويف جولدستار

صيانة ميكروويف جولدى

صيانة ميكروويف بلوتو

صيانة ميكروويف سانيو

صيانة ميكروويف فريجيدير

صيانة ميكروويف كومباس

صيانة ميكروويف ميديا

صيانة ميكروويف ناشيونال

صيانة ميكروويف هاير

صيانة ميكروويف وستنجهاوس

تصليح شاشات

صيانة شاشات سامسونج

صيانة شاشات ata

صيانة شاشات الترا

صيانة شاشة hyundai

صيانة شاشات prifix

صيانة شاشات tcl

صيانة شاشات البلازما

صيانة شاشات ايكون

صيانة شاشات بريما

صيانة شاشات بلوتو

صيانة شاشات تورنادو

صيانة شاشات جاك

صيانة شاشات جروهى

صيانة شاشات دايو

صيانة شاشات سونى

صيانة شاشات فيليبس

صيانة شاشات كيرا

صيانة شاشات هاير

صيانة شاشات هايسنس

صيانة شاشات يونيون تك

مركز صيانة الشاشات فى مصر

مركز صيانة شاشات lg

مركز صيانة شاشات شارب

صيانة شاشات يونيفرسال

صيانة شاشات اكاى

صيانة شاشات باناسونيك

صيانة شاشات بينك

صيانة شاشات ترومان

صيانة شاشات سكاي

صيانة شاشات نوكيا مصر

Kevin Durant many rebounds in the playoffs to record 64th

2 steals in his Strategy, in the first one fourth, and the two steals to garage an overall total of 106 times inside the playoffs career steals, which usually transcends the rick Craig, became the steals within the history of the warriors team inside playoffs.

Garage into seven three-pointers inside the game, this also let their playoff three-pointers hit number as much as 261, match the Robert horry, ninth three points in playoff historical past list. Distance comes 8th Chauncey billups, he furthermore only six three items.

37 points in only three games, came someone's, and this is his shock as to, including playoffs) 9th score 35 + game with three alone, greater than 7 times of Russell westbrook, the top league.

So many record the initial world war, there is no doubt how the game can be considered to be the garage in this series played the very best game. The first several games, garage is averaging 35. 3 points and several. 7 rebounds, 6 aids, shooting 40. 3% along with 35. 3% from three, compared with the standard season shooting stage, a particular degree of decline, nevertheless the game, garage completely ridiculous. The blazers in numerous players to hound your pet, but no one may disturb his rhythm. Storage area, as it were, in the game again to discover "day day" feeling.

11 three-point line out hand, hit [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] 7 goals, including vast kilometers of three points. Wearing warriors baseball hat sitting within the stands to watch your old garage, it also appears to obtain son's playing god are most often some incredible performance. The lens towards the old garage, he could hardly help but shook his or her head.

Of course, regardless of what other people think, garage three points with regards to own performance with total confidence. In the 3 rd quarter the warriors together with 88-58 big lead the blazers, garage outside this three-point line again, the ball clear of the one hand, he / she turned back field, the ball firmly to the basket, the whole uproar. Can put the three points in this state, the other get together can say what?

Tag: [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url]

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17
Харківської міської  ради Харківської  області
Copyright © 2009
 sch17@kharkivosvita.net.ua

 

Rated by MyTOP Погода в Харкові » Україна