Запрошуємо до нашого музею "БОЙОВОЇ СЛАВИ"

  У кожної держави, кожного народу є дати й події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті та національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою була й вічно буде Перемога у Великій Вітчизняній війні.
 

Уся інформація в музеї поділена на дві частини – це загальні відомості про війну та матеріали, які стосуються безпосередньо міста Харкова з 1941 по 1943 рр. Окремим блоком наведена інформація про Афганську війну, у якій брали участь і випускники нашої школи.
 
 Велика Вітчизняна війни (1941—1945pp.) — визвольна війна радянського народу проти фашистської Німеччини та її союзників (Угорщина, Італія, Румунія, Фінляндія). Підготовку до нападу на СРСР Німеччина почала в 1940 р. (план «Барбаросса»). Разом з європейськими союзниками Німеччина зосередила для нападу на СРСР 191,5 дивізії; сили противника нараховували 5,5 млн. людей, близько 4,3 тис. танків і штурмових знарядь, 47,2 тис. гармат і мінометів, близько 5 тис. бойових літаків, 192 кораблі. Німеччина планувала провести проти СРСР «блискавичну війну» («бліцкриг»). Кінцевою метою операцій, зазначалось у плані «Барбаросса», відмежування від азіатської Росії по загальній лінії Архангельськ – Волга.
 
 Зранку 22 червня 1941 року після артилерійської та авіаційної підготовки німецькі війська перейшли кордони СРСР. Того ж дня війну СРСР оголосила Італія (італійські війська почали бойові дії 20 червня) і Румунія. 23 червня — Словакія.
 23 червня була створена Ставка Головного Командування (з 8 серпня Ставка Верховного Головнокомандування) на чолі з І. В. Сталіним, який із 8 серпня став також Верховним Головнокомандуючим. 30 червня був створений Державний Комітет Оборони (ДКО). З червня почалося формування народного ополчення.
 10 серпня ДКО видав постанову по мобілізацію військовозобов’язаних 1890—1904 років народження та призовників 1922—1923 років народження. У цілому на кінець 1941 року було мобілізовано понад 14 млн. осіб.
 У той час німецькі війська захопили стратегічну ініціативу в повітрі та на землі. На кінець 1941 року Червона армія втратила вбитими й пораненими 850 тис. осіб. У полон потрапило близько 1 млн. осіб.
Після літнього наступу вермахту 1942 року німецькі війська вийшли на Волгу й Кавказ, окупувавши значну частину радянської території та позбавивши СРСР переваги в людських і матеріальних ресурсах.
  Поступово Червона армія почала витісняти німців із території СРСР, почавши з відчутних ударів у битві під Сталінградом і на Курській дузі. Після операції «Багратіон» у Білорусі Червона армія завоювала стратегічну ініціативу до кінця війни. До лютого 1945 р. радянські війська досягли кордонів Німеччини й у квітні 1945 р. ввійшли в Берлін.
 Перемогу у війні ми святкуємо 9 травня 1945 року. У цей день була підписана капітуляції Німеччини за московським часом (у Європі ще був день 8 травня). 
 У багатьох містах Радянського Союзу було споруджено пам'ятники та меморіальні комплекси Великій Вітчизняній Війні. Зокрема серед найбільших в Україні - Національний музей історії Великої Вітчизняної війни з пам'ятником «Батьківщина-мати» та Могила невідомого солдата в Києві, Меморіал героїчної оборони Одеси, Аджимушкайські каменярні, Монумент Слави у Львові та інші.
 
 Харківщина та місто Харків мали велике політичне, економічне і воєнно-стратегічне значення та посідали у воєнних планах Гітлера значне місце. Він називав його „замком, який зачиняє український простір”. Харків, як важливий залізничний вузол, був тісно пов’язаний із багатьма економічними районами. Через місто пролягали шляхи на Донбас і Кавказ.
Наприкінці вересня 1941 року становище на південному фланзі ставало ще складнішим. Війська загарбників мали перевагу в силі, у зброї та в техніці. Фашисти захопили Правобережну і значну частину Лівобережної України та вийшли на підступи до Харкова.
 До оборони почали готуватися всі: хто міг тримати лопату в руках – рили протитанкові рови, траншеї, установлювали загородження. На оборонних земляних роботах працювало близько 350 тис. чоловік. За ініціативою трудящих нашого краю почалося збирання коштів у Фонд оборони.  Харків’яни внесли до Фонду близько 100 млн.крб. Але, незважаючи на це та на напруження всіх сил народу, війська Червоної армії почали відступати. П’ять діб стримували наші війська ворога. Але фашисти, маючи перевагу в живій силі та озброєнні, 24 жовтня 1941 року вдерлися в місто Харків.
 
 Вуличні бої в Харкові, 25 жовтня 1941 року.
Жах охопив місто. Окупанти вбивали без суду та слідства, грабували.
 
 Люди вмирали не тільки від страшних знущань, але й від голоду та хвороб. Тільки в 1942р. у Харкові померло 22 708 мешканців ( з них - 13 749 від голоду). Загалом загинуло близько 200 тис. людей. На каторжні роботи в Німеччину вивезено близько 300 тис. юнаків і дівчат.
 Багато людей загинуло в концтаборах, яких у Харківській області налічувалося 22 - більше, ніж у будь-якій області України. У таборах було встановлено нестерпний режим - катування голодом, пораненим не подавали ніякої медичної допомоги. Доля радянських військовополонених стала трагедією великого масштабу.
 Дуже трагічною стала доля єврейського населення Харківщини. Для них було створено окреме місце проживання від всього міста. Туди було переселено 16 тис. осіб. Більшість із них була страчена в Дробицькому Яру. На місці колишнього гетто в 1992 році було встановлено Стіну Суму.
  
 Пам’ятник жертвам Голокосту в Харкові, Дробицький яр.
 На окупованій території було введено примусову трудову повинність. Для цивільного населення, зайнятого на примусових роботах, застосовується режим, установлений для військовополонених: 12-,14- і навіть 16-годинний робочий день, незважаючи на вік, стать, стан здоров'я, дуже низька заробітна платя, голодні пайки, тяжкі умови праці. Найстрашнішим наслідком економічної політики окупантів був масовий голод.
 З початком окупаційного режиму харків'яни підтягалися вивезенню на роботи в Німеччину. На примусові роботи вивозилося населення не тільки Харкова, а й міст і сіл Харківської області. Усього з Харкова й області окупанти вивезли до Німеччини 167 тисяч людей.
 Унаслідок окупації та воєнних дій Харківщина зазнала великих збитків. Місто й села були перетворені на руїни. Гітлерівці пограбували і зруйнували 500 підприємств союзної, республіканської та місцевої промисловості, електростанції, залізничний транспорт. Було вивезено в Німеччину 230 тис. тонн зерна, сотні тисяч голів продуктивної худоби, електротехнічне устаткування, верстати, трактори.
  
 Таким залишили Харків німецько-фашистські загарбники. Вул. Сумська, напроти пам’ятника Т.Шевченкові наша рідна «Пиріжкова».
  
 точка зйомки 43. пл. Тевелєва (Радянської України з 1975р., пл. Конституції зараз) 1942р. На задньому плані - готель "Червоний", який було побудовано на місці Миколаївського собору і знищено під час боїв за Харків.
  
 Харків’яни пам’ятають тих, хто боровся за визволення міста й вшановують імена героїв, залишаючи їх навічно в назвах своїх вулиць.
 Під час першого визволення Харкова відзначився 227-ий стрілецький полк 183-ої дивізії під командуванням майора Є.Б.Ахсарова зайняв тодішній висілок Харкова - Олексіївку. Сьогодні одна з вулиць цього району названа на його честь. 
 У важких боях за Харків разом з радянськими воїнами відважно боролися з фашистськими загарбниками воїни Першого Окремого чехословацького батальйону під командуванням полковника Людвіка Свободи, який після війни став Президентом Чехословацької Соціалістичної Республіки. Більше тижня, починаючи з 8 березня 1943 р., цей батальйон тримав героїчну оборону на річці Мжі в районі села Соколове Зміївського району Харківської області проти наступальних частин гітлерівської дивізії «Мертва голова». Командирові 1-ої роти цього батальйону Отакару Ярошу, який загинув під час боїв, за виявлений у них героїзм було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Імена Людвіка Свободи та Отакара Яроша увічнені в назвах вулиць міста.
 Далеко за межами СРСР став відомий подвиг 25 гвардійців під командуванням лейтенанта Петра Миколайовича Широніна, які обороняли залізничний переїзд біля Таранівки. Бійці відбили численні атаки фашистської піхоти з танками, бронемашинами, самохідними гарматами, знищили 13 ворожих танків і бронемашин, дві самохідних гармати, 6 бронетранспортерів, вивели з ладу понад 100 гітлерівських солдатів. Із 25 воїнів лише п’ять, у тому числі й командир взводу Широнін, залишилися живими. Усім 25 захисникам переїзду присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Сьогодні вул. Гвардійців Широнинців перетинає Салтівський жилой масив від Північної Салтівки до Немишлі.
Вулиця Ново-Продольна, що пов’язує вул.Сумську та район Павлового Поля, у 1968 році була перейменована на вулицю Дерев’янка. Герой Радянського Союзу, командир взводу протитанкових гармат, молодший лейтенант А. А. Дерев’янка загинув 20 серпня 1943 року під час другого визволення Харкова.
 У районі Нових Будинків проходить вулиця Харківських Дивізій, яка отримала цю назву на честь 89-ї гвардейської Бєлгородської стрелецької дивізії, 252-ї стрілкової дивізії, 84-ї стрілкової дивізії, 299-ї стрілкової дивізії, 116-ї стрілкової дивізії, 375-ї стрілкової дивізії, 183-ї стрілкової дивізії, 15-ї гвардейської стрілкової дивізії, 28-ї гвардейської стрілкової дивізії, 93-ї гвардейської стрілкової дивізії.  На честь воїнів-визволителів на початку вулиці встановлена пам’ятна стела скульптора С. Я. Якубовича.
 Сьогодення клубу «Червона гвоздика»
 Клуб «Червона гвоздика» створено в 1980 р. Керівник – учитель історії Алейнікова Тетяна Тихонівна, з 2009 року – Литвиненко Ірина Валеріївна.
 Девіз клубу:
«Весь под ногами шар земной.
Живу, дышу, пою,
Но в памяти всегда со мной погибшие в бою»

 У ході операції «Пам’ять» узято на облік 728 ветеранів бойових дій, які мешкали на той час у 522 мікрорайоні та в с.Велика Данилівка. Здійснено 26 походів місцями бойових дій на Харківщині:
- Харків – Соколово;
- Харків – Ізюм;
- Харків – Тараново;
- Харків – Жихар та інш.
 У 1984 р. у школі відкрито Музей Бойової Слави. Зібрано 526 експонатів для музею: документи, особисті речі ветеранів, нагороди, зброя. 
 Традиції клубу «Червона гвоздика»:
- щорічна операція «Пам’ять»;
- привітання ветеранів зі святами;
- мітинг до Дня Перемоги з участю ветеранів війни;
-заочні подорожі по місцях бойових дій;
- уроки Мужності.
 

 

Коментарії

bicep workouts

The given bicep workouts are really best workout for your biceps,some bicep workouts are little bit challenging but not impossible.
https://gocrazyfitness.com/bicep-workouts/

Kevin Durant playoff steals to record 87th

Following a brought the first curry shoes soccer ball, a garage at the match: each other spelled out a perfect diamond entry, teammate Steve Blake flew to follow up, left the clippers protect darren collison (microblogging) the distance between two steps guiding their closely, Danny granger will be the only defender in tow line. This is the shed superior court intuition and knowning that embodies: his shot variety. He seems to fully grasp the defensive player in the ideas, can predict their particular next move, then strike in advance. "When other people usually are doing gesture, garage within judgment, and the activity, this is Stephen is the better place, in this respect the league may be an awesome experience. Find field space, know where the defense space will take place, it is the key with the art of his images. Because no matter exactly how good your shots, additional exquisite technology, no space is useless. "ESPN's Mark thorpe, once wrote in his article.

Garage with great care stephen curry shoes observing the defense, he also provide reason to be so cautious. Before this, the warriors have have missed 12 goals in 13 shots before, is now 33 to be able to 37 behind the clippers, disturbed by the right leg muscle anxiety of garage after just one of 4. For storage area himself, this ball is very important: before a season, he hit an archive in NBA history using 272 grains of 3 points, if again recognized three points today, his three points shock as to hit number will meet or exceed 200 mark. So that library will end up the sixth in a row has a minimum of two season hit 190 grains of three people, at the same moment, still can have three points to continuous hit game streak carry on and 54 games - will probably be the warriors team background record.

"I like everything kevin durant shoes related to the shooting, " garage once said in an interview, "but with the highest especially in perfect palm posture. When your body is in good rhythm, from standing in the feet and incapacitated, his hands to complete a go, all series of joint actions are going to be calm and smooth, just like waves. It's a great feeling. ".

Tag: kyrie irving shoes yeezy boost adidas nmd shoes birkenstock sandals air force 1 nike zoom vaporfly lebron soldier 11 kyrie 1 Lebron Shoes kyrie irving jersey stephen curry shoes adidas ultra boost 4 adidas ultra boost uncaged adidas crazy explosive nike hyperdunk kyrie shoes puma fenty kyrie irving shoes vans sk8 hi new era caps nike kobe shoes puma fenty slides kyrie 4 nike huarache kevin durant shoes adidas zx flux calvin klein underwear kyrie 5 adidas yeezy boost air jordan shoes kyrie 4 kobe shoes michael jordan shoes john wall shoes air max 90 nike mercurial adidas boost kyire 3 yeezy shoes kd shoes kobe bryant jersey lebron 15 kd 11 shoes adidas iniki curry shoes lebron 14 shoes vibram fivefingers harden vol 2 kyrie irving jersey lebron soldier 10 adidas porsche design nike air vapormax adidas deerupt runner adidas football cleats air max 270 curry shoes curry 5 shoes nike free kobe 11 adidas eqt jordan retro kyrie 4 halloween lebron 14 shoes curry 5 shoes curry 5 mizuno shoes pegasus 35 kyrie 3 kd 11 nike epic react kyrie 4 halloween kyrie 3 shoes Cristiano Ronaldo CR7 asics gel kayano 23 kyrie 2 nike pg 2 pg shoes lebron james shoes nike zoom vaporfly elite kyrie 4 kyrie 4 confetti Nike CR7 air jordan 32 nike sock racer nike kyrie 4 under armour shoes

wow

toko mesin,
kios mesin,
toko bunga jogja,
mesin pelet,

mesin cengkeh,
mesin pencacah plastik,
mesin pemeras santan mini,
mesin gula semut,
alat pemecah kemiri,
mesin briket batok kelapa,
mesin bawang,
mesin jahe,
mesin lada,
mesin pelet,
mesin singkong,
mesin kakao,
mesin kedelai,
mesin kemiri,
mesin tepung multifungsi,
toko mesin,
alat mesin,
mesin sawit,
mesin pencacah pelepah sawit,
mesin pengurai sabut kelapa,
mesin pengupas sabut kelapa,
jual mesin pengupas sabut kelapa,
mesin penghancur sabut kelapa,
mesin penepung sekam padi,
mesin penepung sekam,
mesin pembuat bekatul,

MEsin KOPI
mesin roasting kopi,
mesin pengupas kulit ari kopi,
mesin kopi,
mesin grinder kopi,
mesin pengering kopi,
mesin pengolah kopi,
mesin washer kopi,

kacang
mesin pengolah kacang,
mesin kacang,
mesin pengupas kulit ari kacang tanah,
alat pengupas kacang tanah,

jagung
alat pemipil jagung,
alat perontok jagung,
mesin emping jagung,
mesin pemipil jagung berkelobot,
mesin giling jagung,
mesin jagung,
mesin pemecah jagung,
toko mesin pemipil jagung,
mesin pemipil jagung mini,
mesin penepung jagung,
mesin pengering jagung,
mesin pengupas jagung,
mesin perontok jagung,

mesin pengaduk dodol,
mesin pemasak dodol,
mesin keripik kerupuk,

kerupuk
alat pemotong kerupuk,
alat pemotong kerupuk rambak,
resep cara membuat kerupuk,
alat pemotong kerupuk lontong,
alat pemotong kerupuk,

mesin abon,
mesin pengolah abon,
toko mesin pengolah makanan,
djogja mesin,
jual tempat sampah jogja,
florist jogja,
toko bunga di jogja,
toko bunga murah jogja,
jogja florist,
jual drum plastik bekas biru,
jual drum plastik bekas jogja,
harga drum plastik bekas jogja,

toko mesin makanan,
mesin kompos,
mesin pengolah kelapa,
mesin kopi kakao,
mesin rumah tangga,
mesin ice cream,
mesin alat pertanian,
cara membuat,
harga mesin mesin pertanian,
mesin keripik kerupuk,

bunga
jogja florist,
toko bunga di jogja,
sewa bunga papan jogja,
toko bunga murah di jogja,
hand bouquet murah di jogja,
karangan bunga wisuda jogja,
karangan bunga pernikahan jogja,
karangan bunga jogja,
pesan karangan bunga duka cita jogja,
pesan karangan bunga magelang,
karangan bunga duka cita jogja murah,
toko bunga magelang,
toko bunga jogja,
toko bunga di jogja,
toko bunga di jogja,
toko bunga jogja 24 jam,
toko bunga di jogja,

alat mesin,
jual mesin kompos,
jual mesin jerami,
harga mesin pelet,
harga mesin sabut kelapa,
mesin keripik buah,
mesin pengurai sabut kelapa,
mesin perontok lada,
mesin lada,
toko mesin,

Kevin Durant send fine passes Thompson follow-up single arm dunk

A couple of steals in his Collection, stephen curry shoes in the first fraction, and the two steals to garage a total of 106 times in the playoffs career steals, which usually transcends the rick Craig, became the steals in the history of the warriors team within the playoffs.

Garage into seven three-pointers within the game, this also let their playoff three-pointers hit number around 261, match the Robert horry, ninth three points in playoff heritage list. Distance comes 8th Chauncey billups, he in addition only six three points.

37 points in just three games, came curry shoes someone's, and this is his there is much surprise, including playoffs) eighth score 35 + game with three alone, more than 7 times of Russell westbrook, the surface of the league.

So many record the very first world war, there is no doubt that the game can be considered to be the garage in this series played the most beneficial game. The first about three games, garage is averaging 28. 3 points and some. 7 rebounds, 6 aids, shooting 40. 3% in addition to 35. 3% from three, compared with the frequent season shooting stage, a particular degree of decline, even so the game, garage completely outrageous. The blazers in numerous players to hound him, but no one may disturb his rhythm. Storage, as it were, in the game again to discover "day day" feeling.

11 three-point series out hand, hit kevin durant shoes seven goals, including vast mileage of three points. Wearing warriors baseball hat sitting inside the stands to watch the old garage, it also appears to obtain son's playing god seem to be some incredible performance. The lens for the old garage, he could hardly help but shook his or her head.

Of course, regardless of other people think, garage three points for their own performance with overall confidence. In the 3rd quarter the warriors together with 88-58 big lead the actual blazers, garage outside the particular three-point line again, the ball away from the one hand, this individual turned back field, the ball firmly into the basket, the whole uproar. Can put the three points on this state, the other gathering can say what?

Tag: kyrie irving shoes curry 5 kd 10 kyrie shoes puma suede under armour shoes hand spinner curry 2 pg shoes adidas deerupt kyrie 1 Cristiano Ronaldo CR7 kyrie 4 ultra boost adidas nike epic react kyrie 5 lebron 15 curry 5 kyrie irving shoes Lebron Shoes new era caps ultra boost 3.0 adidas nmd runner lebron 14 shoes kd 11 lebron soldier 10 kyrie 4 confetti air jordan 32 puma rihanna yeezy shoes nike air presto curry shoes nike huarache kobe bryant shoes adidas yeezy vibram fivefingers kobe 11 ultra boost 4.0 lebron 14 shoes pegasus 35 kyrie 4 shoes kd shoes kyrie irving jersey nike air max 97 kd 11 harden vol 2 vans shoes kyrie 4 curry shoes nike vapormax adidas eqt stephen curry jersey air force 1 john wall shoes curry 5 shoes nike air max 270 kyrie 3 kobe 10 adidas boost adidas iniki nike free nike sock racer lebron james shoes kobe shoes calvin klein underwear kyrie irving basketball shoes puma fenty kobe bryant jersey nike epic react flyknit asics gel kayano 23 air jordan shoes air max 270 kyrie 2 shoes adidas zx flux kyrie 2 ultra boost shoes birkenstock shoes air max 90 adidas yeezy kyrie 4 halloween nike air more uptempo nike lebron shoes Nike Soccer Cleats nike mercurial kyrie irving shoes kyrie 3

صيانة يونيفرسال

رقم صيانة يونيفرسال المنصوره

نوفر لكم فروع صيانة يونيفرسال الشرقية للتواصل معها على مدار الساعة مع توافر فرع مركز صيانة يونيفرسال القاهرة الرئيسى على الرقم المباشر فى كافة المحافظات تواصل معنا عبر الموقع التالى

https://www.universal-maintenance.xyz/2019/04/disadvantages-universal-6-liter-heater.html

صيانة وايت وستنجهاوس

بادر الآن بالتواصل مع فروع توكيل وايت وستنجهاوس المعتمد و ذلك حتى تتمكن من الحصول على اقل الاسعار على جميع خدمات توكيل وايت وستنجهاوس عمارات العبور بالاضافة لخدمات صيانة وستنجهاوس التي تحتاجها حتى تتمكن من التخلص من الاعطال المفاجئة التى حدثت في اجهزتك

https://www.westinghouse-maintenance.org/2019/02/white-westinghouse-deep-fraser.html

صيانة جنرال اليكتريك

فريق مهندسين ذو خبرات واسعة و كفاءة عالية يعملون لدي صيانة جنرال اليكتريك القاهرة المتخصص سارعوا الآن بالتواصل خدمة عملاء جنرال اليكتريك للوصول لافضل الفرق المتخصصة التي تسعي الي تحقيق مستوي عالي جداً من خدمات توكيل ثلاجات جنرال اليكتريك مصر المعتمدة حيث تتخصص الشركة بالمجال علي مدار سنوات للتواصل الآن عبر:-

https://general-electric.maintenances-eg.com/2019/09/Reasons-treatment-ice-formation-back-refrigerator-Noofrost.html

صيانة توشيبا

يمكنكم التمتع بأفضل الخدمات المميزة التي تقدمها لكم افضل و اهم الفرق المتخصصة التي تعمل لدي صيانة شارب العربى حيث يعتبر الاهم علي مستوي جميع انحاء المحافظات اتصل الآن علي ارقام صيانة تكييفات شارب واحصل علي افضل الخصومات التي تتناسب مع امكانيات اغلب عملاء صيانة تكييفات شارب للتواصل الآن عبر :-

https://www.maintenances-eg.com/2019/09/Vinegar-cycle-automatic-washing-machine.html

صيانة اريستون

فريق مهندسين ذو خبرات واسعة و كفاءة عالية يعملون لدي شركة اريستون بمصر المتخصص سارعوا الآن بالتواصل خدمة عملاء اريستون سخانات للوصول لافضل الفرق المتخصصة التي تسعي الي تحقيق مستوي عالي جداً من خدمات صيانة اريستون مصر المعتمدة حيث تتخصص الشركة بالمجال علي مدار سنوات للتواصل الآن عبر:-

https://ariston.maintenances-eg.com/2018/09/ariston-washing-machines-prices-egypt.html

توكيل صيانة ايديال زانوسي

افضل خدمات صيانة ثلاجات ايديال نوفروست من خلال امهر و افضل المهندسين المتخصصين و الذين يعملون على تحقيق مستوي عالي جداً من خدمات صيانة ثلاجات ايديال بادرووا الآن بالتواصل مع افضل فريق لدي توكيل ايديال زانوسى بالاسكندرية المعتمد للتواصل الآن عن طريق اللينك التالى :-

https://twitter.com/eg_idealzanussi?lang=ar

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17
Харківської міської  ради Харківської  області
Copyright © 2009
 sch17@kharkivosvita.net.ua

 

Rated by MyTOP Погода в Харкові » Україна