Запрошуємо до нашого музею "БОЙОВОЇ СЛАВИ"

  У кожної держави, кожного народу є дати й події, які складають основу, опорні точки їхньої історії, підґрунтя історичної пам'яті та національної гордості. Для нас, для прийдешніх поколінь, такою знаковою віхою була й вічно буде Перемога у Великій Вітчизняній війні.
 

Уся інформація в музеї поділена на дві частини – це загальні відомості про війну та матеріали, які стосуються безпосередньо міста Харкова з 1941 по 1943 рр. Окремим блоком наведена інформація про Афганську війну, у якій брали участь і випускники нашої школи.
 
 Велика Вітчизняна війни (1941—1945pp.) — визвольна війна радянського народу проти фашистської Німеччини та її союзників (Угорщина, Італія, Румунія, Фінляндія). Підготовку до нападу на СРСР Німеччина почала в 1940 р. (план «Барбаросса»). Разом з європейськими союзниками Німеччина зосередила для нападу на СРСР 191,5 дивізії; сили противника нараховували 5,5 млн. людей, близько 4,3 тис. танків і штурмових знарядь, 47,2 тис. гармат і мінометів, близько 5 тис. бойових літаків, 192 кораблі. Німеччина планувала провести проти СРСР «блискавичну війну» («бліцкриг»). Кінцевою метою операцій, зазначалось у плані «Барбаросса», відмежування від азіатської Росії по загальній лінії Архангельськ – Волга.
 
 Зранку 22 червня 1941 року після артилерійської та авіаційної підготовки німецькі війська перейшли кордони СРСР. Того ж дня війну СРСР оголосила Італія (італійські війська почали бойові дії 20 червня) і Румунія. 23 червня — Словакія.
 23 червня була створена Ставка Головного Командування (з 8 серпня Ставка Верховного Головнокомандування) на чолі з І. В. Сталіним, який із 8 серпня став також Верховним Головнокомандуючим. 30 червня був створений Державний Комітет Оборони (ДКО). З червня почалося формування народного ополчення.
 10 серпня ДКО видав постанову по мобілізацію військовозобов’язаних 1890—1904 років народження та призовників 1922—1923 років народження. У цілому на кінець 1941 року було мобілізовано понад 14 млн. осіб.
 У той час німецькі війська захопили стратегічну ініціативу в повітрі та на землі. На кінець 1941 року Червона армія втратила вбитими й пораненими 850 тис. осіб. У полон потрапило близько 1 млн. осіб.
Після літнього наступу вермахту 1942 року німецькі війська вийшли на Волгу й Кавказ, окупувавши значну частину радянської території та позбавивши СРСР переваги в людських і матеріальних ресурсах.
  Поступово Червона армія почала витісняти німців із території СРСР, почавши з відчутних ударів у битві під Сталінградом і на Курській дузі. Після операції «Багратіон» у Білорусі Червона армія завоювала стратегічну ініціативу до кінця війни. До лютого 1945 р. радянські війська досягли кордонів Німеччини й у квітні 1945 р. ввійшли в Берлін.
 Перемогу у війні ми святкуємо 9 травня 1945 року. У цей день була підписана капітуляції Німеччини за московським часом (у Європі ще був день 8 травня). 
 У багатьох містах Радянського Союзу було споруджено пам'ятники та меморіальні комплекси Великій Вітчизняній Війні. Зокрема серед найбільших в Україні - Національний музей історії Великої Вітчизняної війни з пам'ятником «Батьківщина-мати» та Могила невідомого солдата в Києві, Меморіал героїчної оборони Одеси, Аджимушкайські каменярні, Монумент Слави у Львові та інші.
 
 Харківщина та місто Харків мали велике політичне, економічне і воєнно-стратегічне значення та посідали у воєнних планах Гітлера значне місце. Він називав його „замком, який зачиняє український простір”. Харків, як важливий залізничний вузол, був тісно пов’язаний із багатьма економічними районами. Через місто пролягали шляхи на Донбас і Кавказ.
Наприкінці вересня 1941 року становище на південному фланзі ставало ще складнішим. Війська загарбників мали перевагу в силі, у зброї та в техніці. Фашисти захопили Правобережну і значну частину Лівобережної України та вийшли на підступи до Харкова.
 До оборони почали готуватися всі: хто міг тримати лопату в руках – рили протитанкові рови, траншеї, установлювали загородження. На оборонних земляних роботах працювало близько 350 тис. чоловік. За ініціативою трудящих нашого краю почалося збирання коштів у Фонд оборони.  Харків’яни внесли до Фонду близько 100 млн.крб. Але, незважаючи на це та на напруження всіх сил народу, війська Червоної армії почали відступати. П’ять діб стримували наші війська ворога. Але фашисти, маючи перевагу в живій силі та озброєнні, 24 жовтня 1941 року вдерлися в місто Харків.
 
 Вуличні бої в Харкові, 25 жовтня 1941 року.
Жах охопив місто. Окупанти вбивали без суду та слідства, грабували.
 
 Люди вмирали не тільки від страшних знущань, але й від голоду та хвороб. Тільки в 1942р. у Харкові померло 22 708 мешканців ( з них - 13 749 від голоду). Загалом загинуло близько 200 тис. людей. На каторжні роботи в Німеччину вивезено близько 300 тис. юнаків і дівчат.
 Багато людей загинуло в концтаборах, яких у Харківській області налічувалося 22 - більше, ніж у будь-якій області України. У таборах було встановлено нестерпний режим - катування голодом, пораненим не подавали ніякої медичної допомоги. Доля радянських військовополонених стала трагедією великого масштабу.
 Дуже трагічною стала доля єврейського населення Харківщини. Для них було створено окреме місце проживання від всього міста. Туди було переселено 16 тис. осіб. Більшість із них була страчена в Дробицькому Яру. На місці колишнього гетто в 1992 році було встановлено Стіну Суму.
  
 Пам’ятник жертвам Голокосту в Харкові, Дробицький яр.
 На окупованій території було введено примусову трудову повинність. Для цивільного населення, зайнятого на примусових роботах, застосовується режим, установлений для військовополонених: 12-,14- і навіть 16-годинний робочий день, незважаючи на вік, стать, стан здоров'я, дуже низька заробітна платя, голодні пайки, тяжкі умови праці. Найстрашнішим наслідком економічної політики окупантів був масовий голод.
 З початком окупаційного режиму харків'яни підтягалися вивезенню на роботи в Німеччину. На примусові роботи вивозилося населення не тільки Харкова, а й міст і сіл Харківської області. Усього з Харкова й області окупанти вивезли до Німеччини 167 тисяч людей.
 Унаслідок окупації та воєнних дій Харківщина зазнала великих збитків. Місто й села були перетворені на руїни. Гітлерівці пограбували і зруйнували 500 підприємств союзної, республіканської та місцевої промисловості, електростанції, залізничний транспорт. Було вивезено в Німеччину 230 тис. тонн зерна, сотні тисяч голів продуктивної худоби, електротехнічне устаткування, верстати, трактори.
  
 Таким залишили Харків німецько-фашистські загарбники. Вул. Сумська, напроти пам’ятника Т.Шевченкові наша рідна «Пиріжкова».
  
 точка зйомки 43. пл. Тевелєва (Радянської України з 1975р., пл. Конституції зараз) 1942р. На задньому плані - готель "Червоний", який було побудовано на місці Миколаївського собору і знищено під час боїв за Харків.
  
 Харків’яни пам’ятають тих, хто боровся за визволення міста й вшановують імена героїв, залишаючи їх навічно в назвах своїх вулиць.
 Під час першого визволення Харкова відзначився 227-ий стрілецький полк 183-ої дивізії під командуванням майора Є.Б.Ахсарова зайняв тодішній висілок Харкова - Олексіївку. Сьогодні одна з вулиць цього району названа на його честь. 
 У важких боях за Харків разом з радянськими воїнами відважно боролися з фашистськими загарбниками воїни Першого Окремого чехословацького батальйону під командуванням полковника Людвіка Свободи, який після війни став Президентом Чехословацької Соціалістичної Республіки. Більше тижня, починаючи з 8 березня 1943 р., цей батальйон тримав героїчну оборону на річці Мжі в районі села Соколове Зміївського району Харківської області проти наступальних частин гітлерівської дивізії «Мертва голова». Командирові 1-ої роти цього батальйону Отакару Ярошу, який загинув під час боїв, за виявлений у них героїзм було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Імена Людвіка Свободи та Отакара Яроша увічнені в назвах вулиць міста.
 Далеко за межами СРСР став відомий подвиг 25 гвардійців під командуванням лейтенанта Петра Миколайовича Широніна, які обороняли залізничний переїзд біля Таранівки. Бійці відбили численні атаки фашистської піхоти з танками, бронемашинами, самохідними гарматами, знищили 13 ворожих танків і бронемашин, дві самохідних гармати, 6 бронетранспортерів, вивели з ладу понад 100 гітлерівських солдатів. Із 25 воїнів лише п’ять, у тому числі й командир взводу Широнін, залишилися живими. Усім 25 захисникам переїзду присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Сьогодні вул. Гвардійців Широнинців перетинає Салтівський жилой масив від Північної Салтівки до Немишлі.
Вулиця Ново-Продольна, що пов’язує вул.Сумську та район Павлового Поля, у 1968 році була перейменована на вулицю Дерев’янка. Герой Радянського Союзу, командир взводу протитанкових гармат, молодший лейтенант А. А. Дерев’янка загинув 20 серпня 1943 року під час другого визволення Харкова.
 У районі Нових Будинків проходить вулиця Харківських Дивізій, яка отримала цю назву на честь 89-ї гвардейської Бєлгородської стрелецької дивізії, 252-ї стрілкової дивізії, 84-ї стрілкової дивізії, 299-ї стрілкової дивізії, 116-ї стрілкової дивізії, 375-ї стрілкової дивізії, 183-ї стрілкової дивізії, 15-ї гвардейської стрілкової дивізії, 28-ї гвардейської стрілкової дивізії, 93-ї гвардейської стрілкової дивізії.  На честь воїнів-визволителів на початку вулиці встановлена пам’ятна стела скульптора С. Я. Якубовича.
 Сьогодення клубу «Червона гвоздика»
 Клуб «Червона гвоздика» створено в 1980 р. Керівник – учитель історії Алейнікова Тетяна Тихонівна, з 2009 року – Литвиненко Ірина Валеріївна.
 Девіз клубу:
«Весь под ногами шар земной.
Живу, дышу, пою,
Но в памяти всегда со мной погибшие в бою»

 У ході операції «Пам’ять» узято на облік 728 ветеранів бойових дій, які мешкали на той час у 522 мікрорайоні та в с.Велика Данилівка. Здійснено 26 походів місцями бойових дій на Харківщині:
- Харків – Соколово;
- Харків – Ізюм;
- Харків – Тараново;
- Харків – Жихар та інш.
 У 1984 р. у школі відкрито Музей Бойової Слави. Зібрано 526 експонатів для музею: документи, особисті речі ветеранів, нагороди, зброя. 
 Традиції клубу «Червона гвоздика»:
- щорічна операція «Пам’ять»;
- привітання ветеранів зі святами;
- мітинг до Дня Перемоги з участю ветеранів війни;
-заочні подорожі по місцях бойових дій;
- уроки Мужності.
 

 

Коментарії

Scene: kill god mode!Kevin Durant "3 + 1" on effort

A couple of steals in his Strategy, stephen curry shoes in the first 1 / 4, and the two steals to garage a complete of 106 times within the playoffs career steals, that transcends the rick Barry, became the steals within the history of the warriors team from the playoffs.

Garage into seven three-pointers within the game, this also let his or her playoff three-pointers hit number up to 261, match the Robert horry, 9th three points in playoff history list. Distance comes eighth Chauncey billups, he furthermore only six three details.

37 points in simply three games, came curry shoes to life, and this is his there is much surprise, including playoffs) 9th score 35 + online game with three alone, in excess of 7 times of Russell westbrook, the surface of the league.

So many record the initial world war, there is no doubt that this game can be reportedly the garage in this series played the most effective game. The first a few games, garage is averaging 28. 3 points and four. 7 rebounds, 6 aids, shooting 40. 3% and also 35. 3% from 3, compared with the standard season shooting stage, a clear degree of decline, though the game, garage completely outrageous. The blazers in a number of players to hound your ex, but no one can certainly disturb his rhythm. Car port, as it were, in the game again to discover "day day" feeling.

11 three-point collection out hand, hit kevin durant shoes eight goals, including vast distances of three points. Wearing warriors baseball hat sitting from the stands to watch this old garage, it also appears to possess son's playing god appear to be some incredible performance. The lens to the old garage, he can't help but shook the head.

Of course, regardless of other people think, garage three points because of their own performance with utter confidence. In the 3 rd quarter the warriors having 88-58 big lead the actual blazers, garage outside the actual three-point line again, the ball from the one hand, this individual turned back field, the ball firmly in to the basket, the whole uproar. Can put the three points in this state, the other bash can say what?

Tag: kyrie irving shoes kyrie irving jersey Nike CR7 Football Boots nike zoom vaporfly elite curry 5 lebron 14 shoes air max 90 nike epic react kyrie 4 halloween harden vol 2 kyire 3 kd 10 kobe 10 curry 5 shoes ultra boost 3.0 kyrie 4 lebron james shoes adidas soccer cleats nike vapormax ultra boost 4.0 soldier 11 curry shoes adidas eqt lebron 14 kobe bryant jersey air jordan shoes puma fenty kyrie 5 nike air max 270 adidas boost adidas zx flux vans sk8 hi kyrie 4 shoes vans shoes nike pg 2 lebron 16 kyrie irving shoes jordan 32 kyrie 4 confetti kobe bryant shoes lebron soldier 10 Nike CR7 kobe 11 Lebron Shoes puma fenty adidas yeezy nike air max 97 nike kd 11 nike free hand spinner nike air force 1 curry 5 lebron soldier 10 kyrie shoes puma suede adidas nmd new era caps kyrie 4 halloween stephen curry jersey puma rihanna creepers suede adidas yeezy kd 11 kobe shoes adidas ultra boost birkenstock shoes kyrie 4 kevin durant shoes Nike Football Cleats kyrie irving shoes nike hyperdunk kyrie 3 shoes kyrie 1 Lebron soldier 11 kyrie irving shoes nike kyrie 3 curry 2 kyrie 2 adidas deerupt kyrie irving jersey kevin durant jersey ultra boost adidas lebron shoes adidas yeezy boost michael jordan shoes jordan retro paul george shoes

Full marks!Garage pass Kevin Durant get points

Throw three points is not the whole garage regular work, and don't forget, Stephen curry is this team in assists along with steals, he averaged 6. 7 assists inside the regular season, 14 within the league and the playoffs stephen curry shoes can be averaging 9. 3 assists for the reason that league the first! Let's imagine a photo, 40 minutes per game from the Treasury, attack launched a large number of times, there are always some ball he wasn't inside outside, but the basketball inside, attracted a double... What will happen and then? There was a man he'll tell you the reply, curry shoes he called clay : Thompson, from the golden state warriors, he made this season 211 3-pointers, finished third from the league, and that 211 3-pointers, 68 is derived from the assists of Stephen curry.

12-13 season to contrast the storage and ray Allen with '05 -' 06 -- Allen into 269 3-pointers, and he or she is the Seattle supersonics. That will year, Allen's 269 of 653 three-point shots, opportunity 41. 2%, as Stephen : 272 of 600 photographs in his Arsenal, of up to 45. 3%; That yr, Alan ball attack produce 3 ratio is under a quarter, compared with 38. 6% in databases; That year, Allen's assists the telephone number 3. 7, less as opposed to Treasury for three aids. So the outline, the image of your alternative 3-pointers hand along the garage outline: he not merely completed the sharpshooter background, his teammates for his creation of free-throw opportunities into; He will also look for opportunities simultaneously, through the ball breakthrough, stopped for no facilitates 3-pointer of shots. Additionally, he also can pass assists, "create" another glass pitcher - clay - Thompson! Not just can catch vote, will also urgent stopped, can develop more opportunities to people, this star, unique! I'm kd shoes afraid, just use "striker" two words happen to be unable to define Stephen curry, also have to be in with any "great" rhetoric.

Tag: kyrie irving shoes nike mercurial adidas boost kd 11 shoes Lebron James Shoes nike epic react stephen curry shoes puma fenty slides air jordan shoes adidas crazy explosive nike air vapormax kyrie irving shoes james harden vol 2 nike kyrie 4 nike air max 97 kd 10 vibram fivefingers kobe 10 adidas soccer cleats nike air more uptempo nike air presto Nike CR7 new era caps nike sock racer calvin klein kd 11 puma rihanna puma suede kd shoes hand spinner puma fenty kyrie 5 lebron 16 nike epic react adidas iniki nike free kyrie 2 shoes paul george shoes kobe bryant shoes kevin durant jersey nike kyrie 3 vans sk8 hi lebron 15 adidas eqt kyrie 4 halloween kyrie irving basketball shoes lebron james shoes kyrie 4 lebron soldier 10 birkenstock ultra boost 3.0 puma fenty kyire 3 adidas ultra boost 4 nike zoom vaporfly curry shoes nike air max 270 air force 1 kobe 11 curry 4 shoes kyrie 1 adidas ultra boost jordan 32 vans shoes air max 90 Nike Soccer Cleats jordan retro michael jordan shoes asics gel kayano 23 kyrie irving jersey kyrie 4 birkenstock kyrie 3 shoes pegasus 35 nike hyperdunk stephen curry jersey kyrie 2 adidas deerupt runner adidas zx flux kyrie 4 confetti mizuno shoes adidas yeezy lebron shoes stephen curry shoes curry 5 soldier 11

Kevin Durant playoff steals to record 87th

Garage beneath the stephen curry shoes second dribbling is toward the turn on the left side on the body without any slowdown, his footsteps choiceness and fast, soon arrived at the position you intend to go. Unlike most pitcher like center of gravity down, then struggled to jump to perform, the garage action far more concise. Don't waste any wedding ceremony, just jump off the bottom, slightly triggered his firing action instantly. "He is not only the most pure great scorer, he even gave shot two words to generate the definition, the whole shooting art played any revolutionary role. "The bobcats mind scout work Adam : Mr Libby said Treasury.

Counter-top frames in 6 units and 31 seconds, garage from his torso slightly next point position held up the ball, the index finger and also middle finger instinct to discover gaps in the rubberized ball center. His hand gently lifted back, quit his palm the basketball, but still control concerning his fingers. His right arm into all of the joints is close to help 90 degree Angle, through the shoulder to the shoulder, from the elbow towards the wrist, from wrist to talk about, as if a cafe waiter in carrying a new tray.

Glen Davis clippers, 289 - pound ahead, curry shoes need to speed up their action within the Treasury, since the childhood to lay a good foundation for complete to garage in a state, the right arm and shooting are able to keep perfect posture and durability. And in addition to perfect hand movements, garage carries a precise shot needed another factor: enough deep muscle tissue memory. Shooting touch is not a proper adjective, anyone player, able to throw a great shooting there is but one secret to all - month after month, year after year process, until a set of complex dynamic chain implanted into your muscle mass. Garage never resist for example monks meditate boring training, it also helped any time he graduated from secondary school, eventually grow into some other leading little-known Davidson college NCAA elite last ten.

"Game changing, there is no time to kd shoes you think about your own shooting motion is correct, " curry said, "you can only depend on their daily at the education ground building muscle recollection, hit and believe that any of us can. We're so many practice in training, to be able to the game, you can count on instinct to react. But if it is not correctly, the game will think very strange. ".

Tag: kyrie irving shoes new era caps kyrie 4 michael jordan shoes adidas iniki harden vol 2 nike mercurial pg shoes kobe bryant jersey puma fenty vans shoes Nike CR7 kyrie irving shoes adidas ultra boost 4 kobe 11 adidas deerupt runner john wall shoes puma rihanna creepers kyrie 3 kobe bryant shoes curry 5 kyrie shoes 3 nike sock racer nike zoom vaporfly kd shoes kd 11 shoes curry 2 kevin durant jersey lebron 15 vans sk8 hi ultra boost asics gel kayano 23 nike vapormax yeezy boost Nike Soccer Cleats kyrie 4 lebron 16 kyrie 2 kyrie 1 lebron shoes Nike Lebron James Shoes nike huarache kyrie 4 halloween curry 4 shoes adidas yeezy air jordan shoes curry shoes kyrie irving shoes lebron shoes vibram fivefingers air max 90 kobe 10 nike hyperdunk air max 270 kobe shoes kyrie 4 jordan 32 nike kyrie shoes nike free nike air max 97 kd shoes puma fenty birkenstock sandals kyrie 4 puma fenty curry 5 kyire 3 ultra boost shoes hand spinner nike air more uptempo curry 5 puma fenty slides kyrie irving shoes Lebron soldier 11 under armour shoes kyrie irving jersey curry 5 calvin klein kd 11 kd 10 nike zoom vaporfly elite air force 1 adidas zx flux adidas boost kyrie 3 adidas crazy explosive

Kevin Durant playoff steals to record 87th

Knight's technique clearly, today is to help cling to garage, will not give him any chance, and Kevin durant is always individually with defense. But garage or under heavy defensive seek out opportunities, such as deal with stephen curry shoes low, he mobilized, make use of the other fear his perimeter ability garage easily won two points.

The last 80 seconds inside the first half, durant skipped shots from outside, your basket three players are generally knights, including Thompson, lebron, consequently, the Treasury rushed to the basket from the prolonged position, unexpectedly the offensive rebounds inside the knight encirclement! Then he points ball durant, exactly who finished scores!

And your second half, knight to defensive strategy is shaken, they don't have too much double again, help, strangely enough, JR in 1 in 1 against Arsenal, and directly put the particular garage was pushed to the ground.

Sure enough, the knight defensive shaken curry shoes after scoring started rising with his Arsenal, outside the 3-pointer by continuous, then he was given an opportunity to just like Kevin durant got chance in the first half. After three points in the database is still struck, he this section one bomb underneath the 14 points.

Today can be June 1, the time kd shoes is the international children's day, it seems in the "primary school" is one of the holiday today.

Small garage finish I rested most of the holiday to battle, they are still the contribution towards the brilliant stroke, but furthermore pass a 3-pointer through Kevin durant. The very last 3 minutes, garage off in advance of schedule, because the online game had no suspense.

Tag: kyrie irving shoes kyrie irving shoes calvin klein kyrie 2 shoes vibram fivefingers Nike Football Cleats kobe 11 Nike CR7 Football Boots air max 90 nike air force 1 birkenstock curry 4 lebron james shoes nike kyrie 3 adidas deerupt kyrie irving shoes kyrie 2 kyire 3 lebron shoes adidas yeezy kyrie 4 halloween ultra boost adidas zx flux adidas crazy explosive adidas iniki mizuno shoes lebron james shoes curry 5 shoes nike epic react flyknit adidas eqt kyrie 4 halloween kyrie 3 air jordan 32 puma fenty lebron soldier 11 kyrie 4 michael jordan shoes kd 10 kyrie 4 adidas ultra boost uncaged james harden vol 2 kyrie irving jersey nike sock racer adidas football cleats nike hyperdunk adidas ultra boost 4 curry 5 nike pg 2 curry 5 shoes kyrie irving shoes lebron soldier 10 nike air max 270 puma rihanna creepers suede kevin durant jersey lebron 16 yeezy boost kd shoes air jordan shoes kobe shoes lebron 14 shoes nike zoom vaporfly elite puma fenty nike vapormax shoes curry shoes kyrie 4 shoes kobe bryant jersey pg shoes nike air max 270 puma suede adidas nmd shoes jordan retro kobe shoes asics gel kayano 23 nike huarache kevin durant shoes curry shoes nike mercurial kobe 10 nike lebron 14 nike zoom vaporfly kyrie irving shoes john wall shoes hand spinner Nike Pegasus 35 adidas boost vans shoes

Kevin Durant playoff steals to record 87th

Storage, 26, is one [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] of the largest child, dell - garage in 2002, his dad announced over 16 years of career, finally paid 40. 2% on threes report card. From a quite young age, Stephen about the shooting learned how to shoot on the feet of the get better at, when dad refused to adopt him to the hornets education, Stephen will be pursed mouth, not because can't visit those big-name players, the old you might be, but because he also desire to be with my dad, to practice his shot.

At age 9, garage is of his own [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] amateur league teams of players, only if the coach has to outside shot collapse in the opponent's zone will always be sent. Recalled the ourselves, garage proudly said: "when I was a defense authorities, all start from at this time there. "

To go time for [url=http://www.curryshoes.us.com]curry shoes[/url] the original text, once the garage near the ball in midfield, people tend to overlook just about the most important thing: pool soccer ball skills. Sonya, thanks to help his mother, then the 5 feet tall 3, cordial and some stubborn woman again simultaneously, she was in high school played point guard, embracing the volleyball after into the campus of Virginia support, and meet the car port there's father. "If I dribble to the coast, I have to settle on to shoot or cross, it's my limit. "Dell claimed, "people started for Stephen impression is all he can beautiful posture hit pictures, but before becoming any striker, he already was an even better control player, people have a tendency to ignore it. After his / her dribble shot, is I the most beautiful moments. Thanks to his / her mother. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.yeezy--boost.us.com]adidas yeezy[/url] [url=http://www.birkenstocksandals.us]birkenstock shoes[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.kyrie4confetti.us]kyrie 4 confetti[/url] [url=http://www.nikeairmax270.us.com]air max 270[/url] [url=http://www.kd-10.com]kd 10[/url] [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] [url=http://www.nikepegasus35.com]Nike Pegasus 35[/url] [url=http://www.lebron-14.us]lebron 14 shoes[/url] [url=http://www.nikeepicreactflyknit.us]nike epic react[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.airmax270.us]air max 270[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.birkenstock-sandals.us]birkenstock[/url] [url=http://www.lebron-shoes.us]lebron shoes[/url] [url=http://www.kyrie3.us]kyrie 3[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.hand-spinner.us]hand spinner[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.kyrie-4.org]kyrie 4 shoes[/url] [url=http://www.kyrie-5.com]kyrie 5[/url] [url=http://www.airmax90.us]air max 90[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us.com]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.kd-shoes.org]kd shoes[/url] [url=http://www.nikecr7.com]Nike CR7 Cleats[/url] [url=http://www.kd11.org]kd 11[/url] [url=http://www.adidascrazyexplosive.us.com]adidas crazy explosive[/url] [url=http://www.airjordan32.us]air jordan 32[/url] [url=http://www.nikeairpresto.us.com]nike air presto[/url] [url=http://www.stephencurry--shoes.us.com]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.lebron15.us.com]lebron 15[/url] [url=http://www.stephencurry-shoes.com]stephen curry basketball shoes[/url] [url=http://www.cristianoronaldocr7.us]Nike CR7[/url] [url=http://www.kyrie3shoes.com]kyrie shoes 3[/url] [url=http://www.kevindurantjersey.us.com]kevin durant jersey[/url] [url=http://www.adidassoccercleats.us.com]adidas football cleats[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.nikevapormax.us.com]nike air vapormax[/url] [url=http://www.adidaszxflux.us.com]adidas zx flux[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.org]Nike lebron soldier 11[/url] [url=http://www.airforce-1.us]air force 1[/url] [url=http://www.johnwallshoes.us.com]john wall shoes[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.us.com]Lebron soldier 11[/url] [url=http://www.nikesoccercleats.us.com]Nike Soccer Cleats[/url] [url=http://www.nikepg2.us]nike pg 2[/url] [url=http://www.air-jordan-shoes.us.com]air jordan shoes[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.adidasiniki.us.com]adidas iniki[/url] [url=http://www.lebron-james-shoes.us.com]lebron james shoes[/url] [url=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com]kyrie irving basketball shoes[/url] [url=http://www.kyrie-4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.lebron-16.com]lebron 16[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.mizunoshoes.us.com]mizuno shoes[/url] [url=http://www.kyrie1.us]kyrie 1[/url] [url=http://www.adidasdeerupt.us]adidas deerupt runner[/url] [url=http://www.curry-4.com]curry 4 shoes[/url] [url=http://www.curryshoes.us]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.nikezoomvaporflyelite.us]nike zoom vaporfly elite[/url] [url=http://www.nikezoomvaporfly.us.com]nike zoom vaporfly[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5 shoes[/url] [url=http://www.jordanretro.us.com]jordan retro[/url] [url=http://www.ultraboostadidas.us.com]adidas ultra boost[/url] [url=http://www.kobe--shoes.com]kobe shoes[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.porschedesignshoesonline.com]adidas porsche shoes[/url] [url=http://www.kyrie4.us.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.kd-11.us]kd 11[/url] [url=http://www.neweracaps.us.com]new era caps[/url] [url=http://www.nikeepicreact.us.com]nike epic react flyknit[/url] [url=http://www.nike-mercurial.us]nike mercurial[/url] [url=http://www.curry-5.com]curry 5[/url] [url=http://www.nikeairmax97.us.com]nike air max 97[/url] [url=http://www.ultraboost-3.com]ultra boost 3.0[/url] [url=http://www.kyrie2.us]kyrie 2[/url] [url=http://www.pgshoes.com]pg shoes[/url] [url=http://www.vibram.us.com]vibram shoes[/url] [url=http://www.nikevapormaxshoes.us.com]nike vapormax shoes[/url] [url=http://www.adidasboostyeezy.us.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.nikesockracer.com]nike sock racer[/url] [url=http://www.curry-5.us.com]curry 5[/url] [url=http://www.curry2.com]curry 2[/url] [url=http://www.ultraboostshoes.us.com]adidas ultra boost[/url] [url=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com]adidas yeezy outlet[/url]

Kevin Durant # 51 playoff blocks to history

[url=http://www.stephencurry--shoes.us.com]stephen curry shoes[/url]
[url=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com]adidas yeezy outlet[/url]
[url=http://www.adidasultraboostshoes.us.com]adidas ultra boost shoes[/url]
[url=http://www.adidasultraboostshoes.us.com]adidas ultra boost[/url]
[url=http://www.yeezy--boost.us.com]yeezy boost[/url]
[url=http://www.airjordan32.us]air jordan 32[/url]
[url=http://www.nikecr7.com]Nike CR7[/url]
[url=http://www.stephencurry-shoes.us]stephen curry shoes[/url]
[url=http://www.cristianoronaldocr7.us]Cristiano Ronaldo CR7[/url]
[url=http://www.adidassoccercleats.us.com]adidas soccer cleats[/url]
[url=http://www.kyrie-irvingshoes.com]kyrie irving shoes[/url]
[url=http://www.airmax270.us]air max 270[/url]
[url=http://www.lebronshoes.us.com]lebron james shoes[/url]
[url=http://www.airmax270.us]nike air max 270[/url]
[url=http://www.kobebryantshoes.us.com]kobe bryant shoes[/url]
[url=http://www.kobebryantshoes.us.com]kobe shoes[/url]
[url=http://www.nikeairmax270.us.com]air max 270[/url]
[url=http://www.adidasboostyeezy.us.com]adidas yeezy boost[/url]
[url=http://www.adidasboostyeezy.us.com]yeezy boost[/url]
[url=http://www.lebronsoldier11.org]lebron soldier 11[/url]
[url=http://www.airforce-1.us]air force 1[/url]

Double Kevin Durant, or double garage?This is a headache thing

Like a core point guard, garage along with three split the difference is which he is the team bring in and organizer. In various other words, he can't become novak on the perimeter around awaiting [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] someone else to offer him the ball. We take novak to a comparison, everything also - reference counted for people like us each a 3-pointer aids objects, and to moment, after statistics, novak found this year hit 3-pointers, 149, 146 is really a teammate's pass and struck; Three-point shots hit the other more this season Ryan - Anderson isn't any exception, he hit [url=http://www.curryshoes.us.com]curry shoes[/url] throughout 213, has 206 utilizes your friend's passing.

The garage He every one of the 3-pointer this season, you'll find 105 of 3 is just not sending (272), in other words, is to create opportunities, nasty sto vote. This trick in the team's star, such as flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, John, but often because someone errs, physical strength ingestion, to the number of that time period few, and the hit ratio just isn't high. But obviously can be an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times seriously isn't assists quantity highest inside alliance,[url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] even better when compared with lebron James thrown directly into more all 3-pointers, along with the shooting is in any league all five these kinds of not assists free-throw shooting players from the fifth (41. 8%), both quality and quantity. Consumed together, the three points to be able to thrown into space just isn't an easy thing, must have the forty percent three-point shots should create his own photographs, this how tired! By far the most precious is, no subject when and where, and steps to make moves, garage has a top percentage. It is no wonder that the manager of the players when Bob myers lately told the Associated Click said: "as long since it's garage, to find the ball is reasonable. inch.

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.kyrie1.us]kyrie 1[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5 shoes[/url] [url=http://www.nikezoomvaporflyelite.us]nike zoom vaporfly elite[/url] [url=http://www.kobebryantjersey.us]kobe bryant jersey[/url] [url=http://www.adidaszxflux.us.com]adidas zx flux[/url] [url=http://www.curry-5.us.com]curry 5[/url] [url=http://www.stephencurry--shoes.us.com]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com]nike air more uptempo[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.us.com]Lebron soldier 11[/url] [url=http://www.airmax90.us]air max 90[/url] [url=http://www.kyrie3.us]kyrie 3[/url] [url=http://www.kevindurantjersey.us.com]kevin durant jersey[/url] [url=http://www.nikecr7.com]Nike CR7 Cleats[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.ultraboostadidas.us.com]adidas ultra boost uncaged[/url] [url=http://www.stephencurry-shoes.com]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.lebron-james-shoes.us.com]lebron james shoes[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.nikeepicreact.us.com]nike epic react flyknit[/url] [url=http://www.ultraboostshoes.us.com]ultra boost[/url] [url=http://www.curry2.com]curry 2[/url] [url=http://www.curry-4.com]curry 4 shoes[/url] [url=http://www.nikeairmax270.us.com]nike air max 270[/url] [url=http://www.nikezoomvaporfly.us.com]nike zoom vaporfly[/url] [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] [url=http://www.hardenvol2.org]harden vol 2[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.kyrie-4.org]nike kyrie 4[/url] [url=http://www.adidasdeerupt.us]adidas deerupt runner[/url] [url=http://www.nikeairpresto.us.com]nike air presto[/url] [url=http://www.kyrie4halloween.com]kyrie 4 halloween[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.ultraboost-3.com]ultra boost 3.0[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.pgshoes.com]pg shoes[/url] [url=http://www.adidascrazyexplosive.us.com]adidas crazy explosive[/url] [url=http://www.adidasiniki.us.com]adidas iniki[/url] [url=http://www.kyrie-5.com]kyrie 5[/url] [url=http://www.pumafenty.us.com]puma fenty[/url] [url=http://www.kyrie4.us.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.lebron-shoes.us]lebron shoes[/url] [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url] [url=http://www.kyrie4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.air-jordan-shoes.us.com]air jordan shoes[/url] [url=http://www.kd-11.us]kd 11[/url] [url=http://www.nikepg2.us]nike pg 2[/url] [url=http://www.kd-shoes.org]kd shoes[/url] [url=http://www.kobe-10.org]kobe 10[/url] [url=http://www.airmax270.us]nike air max 270[/url] [url=http://www.pumarihannacreepers.us]puma rihanna creepers camo[/url] [url=http://www.vansshoes.us.com]vans shoes[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.yeezy--boost.us.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.nikeepicreactflyknit.us]nike epic react[/url] [url=http://www.kyrie-irvingshoes.com]kyrie shoes[/url] [url=http://www.nikeairmax97.us.com]nike air max 97[/url] [url=http://www.kyrie--4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.curryshoes.us]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.lebronshoes.us.com]lebron shoes[/url] [url=http://www.nikefree.us.com]nike free[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.pumasuede.us.com]puma suede[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.org]lebron soldier 11[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.nikesoccercleats.us.com]Nike Soccer Cleats[/url] [url=http://www.adidassoccercleats.us.com]adidas soccer cleats[/url] [url=http://www.kyrie3shoes.com]kyrie shoes 3[/url] [url=http://www.pumafentyslides.us]puma fenty slides[/url] [url=http://www.nikevapormaxshoes.us.com]nike vapormax[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us.com]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.kyrie2.us]kyrie 2[/url] [url=http://www.nikehyperdunk.us.com]nike hyperdunk[/url] [url=http://www.nike-mercurial.us]nike mercurial[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.curry-5.com]curry 5[/url] [url=http://www.kobebryantshoes.us.com]kobe bryant shoes[/url] [url=http://www.kd11.org]kd 11 shoes[/url] [url=http://www.kyrie4halloween.us]kyrie 4 halloween[/url] [url=http://www.adidasnmdshoes.us.com]adidas nmd runner[/url] [url=http://www.porschedesignshoesonline.com]porsche design shoes[/url] [url=http://www.lebron-16.com]lebron 16[/url] [url=http://www.birkenstock-sandals.us]birkenstock sandals[/url] [url=http://www.cristianoronaldocr7.us]Cristiano Ronaldo CR7[/url]

Kevin Durant half-court 3 broken 3 caps 06 Marion first

Garage under the stephen curry shoes second dribbling is toward the start up the left side from the body without any slowdown, his footsteps choiceness and fast, soon arrived at the position you wish to go. Unlike most pitcher like the center of gravity down, then struggled to jump to perform, the garage action additional concise. Don't waste any time and energy, just jump off the floor, slightly triggered his taking pictures action instantly. "He is not only just about the most pure great scorer, he even gave shot two words to produce the definition, the total shooting art played any revolutionary role. "The bobcats go scout work Adam - Mr Libby said Treasury.

Counter frames in 6 units and 31 seconds, garage from his chest muscles slightly next point position held up the ball, the index finger and also middle finger instinct to find gaps in the silicone ball center. His arm gently lifted back, quit his palm the basketball, but still control among his fingers. His right arm into every one of the joints is close for you to 90 degree Angle, from your shoulder to the knee, from the elbow on the wrist, from wrist to make reference to, as if a diner waiter in carrying a new tray.

Glen Davis clippers, 289 - pound in the front, curry shoes need to speed up their action inside Treasury, since the childhood to lay an excellent foundation for complete to garage in a state, the right arm and shooting can keep perfect posture and toughness. And in addition to master hand movements, garage includes a precise shot needed an additional factor: enough deep muscle mass memory. Shooting touch seriously isn't a proper adjective, anyone player, able to throw a good shooting there is yet one secret to all - 7 days a week, year after year training, until a set involving complex dynamic chain implanted into your muscle mass. Garage never resist such as monks meditate boring train, it also helped when he graduated from high school graduation, eventually grow into another leading little-known Davidson school NCAA elite last nine.

"Game changing, there is no time to kevin durant shoes you feel about your own shooting motion is correct, " curry explained, "you can only make use of their daily at it ground building muscle memory space, hit and believe that individuals can. We're so plenty of practice in training, as a way to the game, you can rely on instinct to react. But if it is not correctly, the game will experience very strange. ".

Tag: kyrie irving shoes adidas ultra boost 4 curry shoes kyrie irving jersey curry 5 puma suede yeezy boost adidas zx flux kyrie 4 air jordan shoes ultra boost Nike lebron soldier 11 kyrie irving shoes kobe bryant jersey kd 10 lebron 14 puma fenty kyrie 3 shoes adidas soccer cleats kd shoes nike vapormax shoes nike epic react kyrie irving shoes puma fenty lebron 15 nike huarache vans sk8 hi lebron shoes calvin klein underwear puma fenty kobe shoes michael jordan shoes kevin durant jersey nike free adidas eqt nike epic react flyknit asics gel kayano 23 kyrie irving basketball shoes james harden vol 2 kobe 10 lebron soldier 10 pg shoes nike air presto kd 11 shoes kyrie 4 kyrie 4 halloween nike sock racer kd shoes kobe 11 vans shoes adidas boost lebron james shoes kyrie 5 hand spinner curry 5 shoes kyrie 4 kyrie irving shoes stephen curry shoes adidas yeezy adidas porsche design shoes adidas deerupt runner nike kyrie 3 curry 4 adidas crazy explosive jordan retro ultra boost 3.0 nike air max 270 curry 2 nike pg 2 Lebron soldier 11 stephen curry basketball shoes nike air max 97 adidas iniki yeezy shoes Cristiano Ronaldo CR7 Nike Football Cleats nike hyperdunk kyrie irving jersey kyrie 4 confetti ultra boost kyrie 3 nike zoom vaporfly air max 90 mizuno running shoes kyrie 4 halloween kyrie 4 shoes

The goddess is not give Kevin Durant chance Frank knight can win

Finals last season, Arsenal's performance [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] just isn't very ideal, although the information well, but the efficiency is not high, and his back again pass error, defensive irvine was built key 3 points are becoming a "black spots" instant, apparently, in hope that in this particular to prove himself.

Simply no, after the opening, the three points in the database and didn't struck two shots, on this contrary, the knight several points would hit many over there. Garage or focus on defense, he para which includes lebron, Irwin, JR., have been people already, also include successful prevention.

In transferring, did well in this Treasury, the ball to a teammate are fed properly, but Mr Chu in lots of opportunity attack. 04 seconds left inside the first quarter, garage dribble on the frontcourt, rhythm, but they are confident the take a number of steps away from the three-point line and it is necessary to make [url=http://www.curryshoes.us.com]curry shoes[/url] movements, the ball! This is additionally the warriors in the first 3-pointer today. Soon, the Treasury and using second chances around the right side of the camp again in a 3 details!

It is worth mentioning that this opening, the garage right arm was wearing any black gear, it is usually because his right elbow in the game before the old injury includes a relapse, however, with the sport, he has to lift off protective devices. Gear, it seems like, has affected the cope with, before he took off while i feel much better.

In against lebron James, the defense has been doing very well in the Arsenal, but after he was lebron was a little daughter knocked out, the referee offers [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] blown the garage stopping foul, garage on the bottom is various, make action to the referee said lebron knee.

In breakthrough, garage is usually a difficult moves, lots of people all the way up his defense, which includes lebron, but Treasury first in all kinds of dazzling dribble move Thompson, after air and rival accident cases, the hard in order to score.

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.curry2.com]curry 2[/url] [url=http://www.nikezoomvaporflyelite.us]nike zoom vaporfly elite[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.pumasuede.us.com]puma suede[/url] [url=http://www.adidaszxflux.us.com]adidas zx flux[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us.com]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url] [url=http://www.nikeairpresto.us.com]nike air presto[/url] [url=http://www.ultraboostadidas.us.com]ultra boost[/url] [url=http://www.kyrie4confetti.us]kyrie 4 confetti[/url] [url=http://www.hand-spinner.us]hand spinner[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.kyrie4.us.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.jordanretro.us.com]jordan retro[/url] [url=http://www.airforce-1.us]nike air force 1[/url] [url=http://www.nikecr7.com]Cristiano Ronaldo CR7[/url] [url=http://www.nikesoccercleats.us.com]Nike Soccer Cleats[/url] [url=http://www.nikehyperdunk.us.com]nike hyperdunk[/url] [url=http://www.kyrie--4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.pgshoes.com]pg shoes[/url] [url=http://www.airjordan32.us]air jordan 32[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.kyrie4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.kobebryantjersey.us]kobe bryant jersey[/url] [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] [url=http://www.curry-5.us.com]curry 5[/url] [url=http://www.stephencurry-shoes.com]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.stephencurry--shoes.us.com]stephen curry shoes[/url] [url=http://www.kevindurantjersey.us.com]kevin durant jersey[/url] [url=http://www.lebronshoes.us.com]lebron shoes[/url] [url=http://www.vansshoes.us.com]vans shoes[/url] [url=http://www.lebron-16.com]lebron 16[/url] [url=http://www.kyrie2.us]kyrie 2[/url] [url=http://www.lebron-14.us]lebron 14[/url] [url=http://www.nikevapormax.us.com]nike vapormax[/url] [url=http://www.kd-shoes.org]kd shoes[/url] [url=http://www.kobe--shoes.com]kobe shoes[/url] [url=http://www.nikehuarache.org]nike huarache[/url] [url=http://www.birkenstocksandals.us]birkenstock shoes[/url] [url=http://www.adidasultraboost4.com]adidas ultra boost 4[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.adidasboostyeezy.us.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.kyrie-5.com]kyrie 5[/url] [url=http://www.adidasnmdshoes.us.com]adidas nmd[/url] [url=http://www.lebron-james-shoes.us.com]lebron james shoes[/url] [url=http://www.nikepg2.us]nike pg 2[/url] [url=http://www.johnwallshoes.us.com]john wall shoes[/url] [url=http://www.michaeljordanshoes.us]michael jordan shoes[/url] [url=http://www.nikeairmax270.us.com]nike air max 270[/url] [url=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com]adidas yeezy[/url] [url=http://www.kyrie1.us]kyrie 1[/url] [url=http://www.pumafentyslides.us]puma fenty slides[/url] [url=http://www.kyrie-4.org]kyrie 4[/url] [url=http://www.nikevapormaxshoes.us.com]nike air vapormax[/url] [url=http://www.adidasiniki.us.com]adidas iniki[/url] [url=http://www.pumafenty.us.com]puma fenty[/url] [url=http://www.airmax90.us]air max 90[/url] [url=http://www.kyrie4halloween.com]kyrie 4 halloween[/url] [url=http://www.kobe-10.org]kobe 10[/url] [url=http://www.vibram.us.com]vibram shoes[/url] [url=http://www.nikeepicreact.us.com]nike epic react[/url] [url=http://www.kyrie3.us]nike kyrie 3[/url] [url=http://www.kyrie3.com]kyire 3[/url] [url=http://www.kd-10.com]kd 10[/url] [url=http://www.kyrie-irvingshoes.com]nike kyrie shoes[/url] [url=http://www.lebron-14.us]lebron 14 shoes[/url] [url=http://www.calvinklein-underwear.us.com]calvin klein[/url] [url=http://www.neweracaps.us.com]new era caps[/url] [url=http://www.cristianoronaldocr7.us]Nike CR7[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.vanssk8hi.us]vans sk8 hi[/url] [url=http://www.curry-4.com]curry 4[/url] [url=http://www.nikefree.us.com]nike free[/url] [url=http://www.kyrie3shoes.com]kyrie shoes 3[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.lebron15.us.com]lebron 15[/url] [url=http://www.air-jordan-shoes.us.com]air jordan shoes[/url] [url=http://www.stephencurryjersey.us]stephen curry jersey[/url] [url=http://www.adidasboost.us.com]adidas boost[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.org]soldier 11[/url] [url=http://www.nikeepicreactflyknit.us]nike epic react flyknit[/url] [url=http://www.airmax270.us]air max 270[/url] [url=http://www.curryshoes.us]stephen curry shoes[/url]

Scene: kill god mode!Kevin Durant "3 + 1" on effort

Garage within the [url=http://www.stephencurryshoes.us]stephen curry shoes[/url] second dribbling is toward the start up the left side in the body without any slowdown, their footsteps choiceness and fast, soon arrived at the position you wish to go. Unlike most pitcher like center of gravity down, then struggled to jump to finish, the garage action a lot more concise. Don't waste any time and energy, just jump off the floor, slightly triggered his taking pictures action instantly. "He is not only one of the most pure great scorer, he even gave shot two words to generate the definition, the complete shooting art played a new revolutionary role. "The bobcats brain scout work Adam : Mr Libby said Treasury.

Counter-top frames in 6 moments and 31 seconds, garage from his chest muscles slightly next point position organized the ball, the index finger and middle finger instinct to locate gaps in the silicone ball center. His hand gently lifted back, left his palm the soccer ball, but still control among his fingers. His right arm into all the joints is close in order to 90 degree Angle, from your shoulder to the knee, from the elbow towards wrist, from wrist to reference, as if a eating place waiter in carrying some sort of tray.

Glen Davis clippers, 289 - pound in-front, [url=http://www.curryshoes.us.com]curry shoes[/url] need to speed up their action in the Treasury, since the childhood to lay a solid foundation for complete to garage in a state, the right arm and shooting are able to keep perfect posture and durability. And in addition to perfect hand movements, garage has a precise shot needed one more factor: enough deep muscle mass memory. Shooting touch is not a proper adjective, any player, able to throw a fantastic shooting there is but one secret to all - 7 days a week, year after year process, until a set involving complex dynamic chain implanted into parts of your muscles. Garage never resist including monks meditate boring training, it also helped as soon as he graduated from high school, eventually grow into some other leading little-known Davidson university NCAA elite last 8.

"Game changing, there is no time to [url=http://www.kdshoes.us.com]kevin durant shoes[/url] you approach your own shooting motion is correct, " curry said, "you can only make use of their daily at working out ground building muscle ram, hit and believe that any of us can. We're so a great deal of practice in training, so as to the game, you can depend on instinct to react. But if it is not in the correct way, the game will sense very strange. ".

Tag: [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.kd11.org]kd 11 shoes[/url] [url=http://www.kyrie-4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.nikesockracer.com]nike sock racer[/url] [url=http://www.curry-5.us.com]curry 5[/url] [url=http://www.birkenstock-sandals.us]birkenstock sandals[/url] [url=http://www.kyrie2.us]kyrie 2[/url] [url=http://www.nikezoomvaporfly.us.com]nike zoom vaporfly[/url] [url=http://www.pumarihannacreepers.us]puma rihanna[/url] [url=http://www.hand-spinner.us]hand spinner[/url] [url=http://www.neweracaps.us.com]new era caps[/url] [url=http://www.pumasuede.us.com]puma suede[/url] [url=http://www.lebron-james-shoes.us.com]lebron james shoes[/url] [url=http://www.kyrie2shoes.com]kyrie 2 shoes[/url] [url=http://www.ultraboostadidas.us.com]adidas ultra boost uncaged[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.pumafentyslides.us]puma fenty slides[/url] [url=http://www.adidaszxflux.us.com]adidas zx flux[/url] [url=http://www.kobe11.org]kobe 11[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us.com]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.adidasiniki.us.com]adidas iniki[/url] [url=http://www.adidasboostyeezy.us.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com]adidas yeezy outlet[/url] [url=http://www.jordanretro.us.com]jordan retro[/url] [url=http://www.cristianoronaldocr7.us]Nike CR7 Football Boots[/url] [url=http://www.lebron-16.com]lebron 16[/url] [url=http://www.kobebryantjersey.us]kobe bryant jersey[/url] [url=http://www.calvinklein-underwear.us.com]calvin klein[/url] [url=http://www.hardenvol2.org]james harden vol 2[/url] [url=http://www.kyrie4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.lebronsoldier11.org]Nike lebron soldier 11[/url] [url=http://www.kyrie--4.com]kyrie 4[/url] [url=http://www.mizunoshoes.us.com]mizuno running shoes[/url] [url=http://www.asicsgelkayano23.com]asics gel kayano 23[/url] [url=http://www.adidaseqt.us.com]adidas eqt[/url] [url=http://www.porschedesignshoesonline.com]adidas porsche shoes[/url] [url=http://www.nikeepicreact.us.com]nike epic react flyknit[/url] [url=http://www.airforce-1.us]air force 1[/url] [url=http://www.nikezoomvaporflyelite.us]nike zoom vaporfly elite[/url] [url=http://www.nikeairpresto.us.com]nike air presto[/url] [url=http://www.vanssk8hi.us]vans sk8 hi[/url] [url=http://www.airjordan32.us]air jordan 32[/url] [url=http://www.curry-5.com]curry 5[/url] [url=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com]Lebron James Shoes[/url] [url=http://www.nikeairmax270.us.com]nike air max 270[/url] [url=http://www.lebronshoes.us.com]nike lebron shoes[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com]nike air more uptempo[/url] [url=http://www.kyrie-3.com]kyrie 3[/url] [url=http://www.stephencurry--shoes.us.com]curry shoes[/url] [url=http://www.adidascrazyexplosive.us.com]adidas crazy explosive[/url] [url=http://www.kobebryantshoes.us.com]kobe bryant shoes[/url] [url=http://www.curry-4.com]curry 4 shoes[/url] [url=http://www.lebronsoldier10.us.com]lebron soldier 10[/url] [url=http://www.lebron-shoes.us]lebron shoes[/url] [url=http://www.kyrie1.us]kyrie 1[/url] [url=http://www.curry-5.us]curry 5[/url] [url=http://www.kyrieirvingshoes.us]kyrie irving shoes[/url] [url=http://www.nikepegasus35.com]pegasus 35[/url] [url=http://www.vibram.us.com]vibram shoes[/url] [url=http://www.airmax90.us]air max 90[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.kdshoes.us.com]kd shoes[/url] [url=http://www.vansshoes.us.com]vans shoes[/url] [url=http://www.pumafenty.us]puma fenty[/url] [url=http://www.underarmourshoes.us.com]under armour shoes[/url] [url=http://www.adidasdeerupt.us]adidas deerupt[/url] [url=http://www.michaeljordanshoes.us]michael jordan shoes[/url] [url=http://www.kyrieirvingjersey.com]kyrie irving jersey[/url] [url=http://www.stephencurry-shoes.com]stephen curry basketball shoes[/url] [url=http://www.lebron-14.us]lebron 14[/url] [url=http://www.johnwallshoes.us.com]john wall shoes[/url] [url=http://www.kyrie4halloween.us]kyrie 4 halloween[/url] [url=http://www.airmax270.us]air max 270[/url] [url=http://www.kd-shoes.org]kd shoes[/url] [url=http://www.kd-10.com]kd 10[/url] [url=http://www.kobe-10.org]kobe 10[/url] [url=http://www.kyrie-irvingshoes.com]nike kyrie shoes[/url] [url=http://www.yeezy--boost.us.com]adidas yeezy[/url] [url=http://www.kyrie4confetti.us]kyrie 4 confetti[/url] [url=http://www.kyrie-5.com]kyrie 5[/url] [url=http://www.yeezyshoes.us.com]yeezy shoes[/url] [url=http://www.stephencurryjersey.us]stephen curry jersey[/url] [url=http://www.nikefree.us.com]nike free[/url] [url=http://www.kyrie4halloween.com]kyrie 4 halloween[/url]

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17
Харківської міської  ради Харківської  області
Copyright © 2009
 sch17@kharkivosvita.net.ua

 

Rated by MyTOP Погода в Харкові » Україна